עד 60,000,000 חתולים חסרי בית

זהו המספר המשוער של חתולים חסרי בית שמסתובבים כעת בארה"ב. רבים מהם היו חיות מחמד שהבעלים כבר לא רצו אז הם נזרקו לאנשהו. אפילו יותר מהם הם שני, שלישי, או, אם הם יכולים לחיות כך, דור רביעי לחתולי פרא או חתולים פראיים.

ינואר ופברואר הם חודשים רעים במקלטי חתולים. זה כשההתרגשות של החתלתול כמתנת חג המולד פוחתת והמציאות של ניקוי בלגן והאכלה ואימונים יומיומיים מתחילה.

ההערכות נעות בין 4,000,000 ל-14,000,000 חתולים המומתים בארה"ב מדי שנה. זה שובר את ליבי, אבל אנשים שזורקים את החתלתולים הלא רצויים שלהם ממש מכעיסים אותי. מה שהם עושים זה אכזרי וחסר לב, ומשאירים חתלתולים או חתולים חסרי אונים להסתדר בעצמם בסביבה קשה ומסוכנת.

ומי משלם על המקלטים האלה והורדת כל החתולים האלה? אתה כן. גם אם אתה לא אחראי לבעיה.

רוב האזרחים לעולם לא היו חולמים לנטוש חיה חסרת ישע. אלה מעטים חסרי לב, או מצפון, שיוצרים את הבעיה האדירה הזו.

בוא נדבר על כמה מספרים לדקה. בואו נהפוך את מספר חתולי הבר חסרי הבית ל-50,000,000 אפילו. אנחנו נהפוך 50% מהן לנקבות מתרבות. זה 25,000,000 חתולים שיכולים ללדת שתי המלטות של 5 גורים בממוצע בכל שנה. זה 10 גורים לכל חתולה מדי שנה כפול 25,000,000 נקבות רבייה. המחשבון שלי אומר שזה תוספת של 250,000,000 גורי חתולים פראיים נוספים בסביבה בכל שנה. אז אם חצי מהם נקבות ויש להם 10 גורים בשנה ועוד 25,000,000 נקבות שהתחלנו איתן…… לצערי המחשבון שלי לא יעלה כל כך! בתוך שבע שנים, רק זוג מתרבה אחד של חתולים יכול לייצר 450,000 גורים.

הבעיה הזו היא מסיבית. הרס הסביבה והפגיעה בחיות הבר ובעלי החיים המקומיים הוא מדהים. חתולים אוכלים כ-5% ממשקל גופם בכל יום. המחלות המופצות על ידי בעלי החיים האומללים הללו מדביקות אינספור חיות מחמד מטופלות.

אז מה אפשר לעשות. במדינות מסוימות יש תוכניות Trap, Neuter, Return. זה עושה בדיוק מה שכתוב. הם לוכדים את חתולי הבר, מסרסים אותם ואז משחררים אותם בחזרה למקום שבו הם נמצאו מכיוון שרבים מחתולי הבר הללו יצרו מושבות. זו יכולה להיות שיטה מצוינת להפחתת מספרם של חתולי הבר, אבל יש רק כל כך הרבה מלכודות, כל כך הרבה אנשים שעוזרים לתפוס את החיות האלה ובשום אופן לא יכולים להשפיע הרבה על המספרים העצומים האלה. כמו כן, חלק מהווטרינרים מסרבים לעקר את החתולים הללו מכיוון שהם לא רוצים שיוחזרו לחיק הטבע שאינו בית גידול טבעי עבורם. קבוצות שימור אחרות טוענות שבעלי החיים המשוחררים עדיין יכולים להרוס את אוכלוסיית הציפורים והזוחלים הקטנים ולהפיץ מחלות.

זה עולה יותר מכסף להרדים חיות ולאנשים שנאלצים לעשות את זה יום אחר יום יש את זה די עלוב. רבים עובדים במקלטים כי הם אוהבים בעלי חיים, לא כי הם רוצים להרוג אותם.

באוסטרליה התקיימו דיונים על מתן אפשרות רק לחנויות לחיות מחמד למכור בעלי חיים מסורסים. האנשים היחידים המורשים להחזיק חתולים לגידול חייבים להיות מגדלים רשומים. חלק מהמחוזות הרחיקו לכת ואפשרו רק בעלי חיים מסורסים כחיות מחמד. חבר המושבעים עדיין בוחן את זה אבל באוסטרליה יש כ-12,000,000 חתולי פרא. אנשים רבים מנסים לשמור על 'קבוצתם' של חתולי הבר על ידי האכלתם והקפדה על בריאותם. חלקם מסתכנים (ומקבלים) פציעה בללכוד אותם ולתת להם אמבטיה או להביאם לוטרינר. לכמה מדינות באמריקה יש שפע על חתולי פרא.

בעיירת הכפר הקטנה שבה אני גר, כמה נשים התאספו וגייסו כספים לעקר חתולים עבור בעלי חיות מחמד בחינם. הווטרינר המקומי עשה את שלו בכך שגבה רק סכום מינימלי כדי לכסות את העלויות שלו. בתוך שנים ספורות, שלוש הנשים הללו עברו עיקור של למעלה מ-400 חתולים ללא עלות לבעלים. אולי זה משהו שאפשר לעודד במקום אחר.

הבעיה הזו היא שלנו. זה מעשה ידינו. החתולים לא ביקשו שיינטשו אותם. זה תלוי בנו לעשות משהו בנידון. אין לי את התשובה. אני מקווה שגרמתי לכמה מכם להיות מודעים לבעיה הזו, לגרום לכם לחשוב על הערכים שלכם. אני לא מתנצל אם הכעסתי אותך.

אם יש לך חתול, בבקשה תגיד לי שהוא עבר עיקור. אלא אם כן אתה מתכוון להתרבות ממנו. ותזכור, חתול הוא לכל החיים. לעתים קרובות זה יהיה עד 20 שנה. ואם אתה אוהב את החתול שלך, האהבה תוחזר פי עשרה.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.