עשר טעויות בטיפול ב-Beta Fish

כמעט כולם יודעים מה דג בטה, הידוע גם כדג לחימה סיאמי, נראה כמו. הם מאוד מובחנים בזכות הצבע המבריק והסנפירים הארוכים והזורמים שלהם. תוכלו למצוא אותם בכל צבעי הקשת. היופי שלהם הפך אותם לאחד מה סוגי הדגים האטרקטיביים ביותר נשמר על ידי חובבי אקווריום. עם זאת, הם לא רק מדהימים למראה. הם גם יוצרים חיות מחמד מעניינות מאוד עם התנהגותם המדהימה לפעמים ואישיותם הייחודית.

טיפול בדגי בטה אינו קשה, ברגע שאתה לומד להימנע מכמה דברים שעלולים להשפיע לרעה על בריאותו ורווחתו של חברך הקטן. הרשו לי לתת לכם עשר דוגמאות להלן:

1. הכל מתחיל בנסיעה הביתה. אם קנית את הבטה שלך בחנות חיות, אל תסיע אותה לבד הביתה. עדיף שיהיה איתך מישהו ברכב שיוכל להחזיק את הבטה ולמנוע ממנה חווית מהמורות, פניות חדות או עצירות פתאומיות. כמו כן, לעולם אל תשאיר את ה-Beta שלך במכונית לאורך זמן, במיוחד אם הטמפרטורות בחוץ חמות מאוד או קרות מאוד.

2. כמה חנויות חיות ממליצות לך לא להשתמש בחצץ באקווריום. זו טעות לאקווריום של Betta. המצע הוא המקום שבו גדלים החיידקים המועילים ועוזרים בפירוק הפסולת במיכל. זה גם מוסיף יופי למיכל שלך ומאפשר לך לאבטח סלעים וצמחים לתחתית הבית של הבטה שלך.

3. אל תאכיל יותר מדי את הבטה שלך. זה חשוב במיוחד בהתחלה – לפני שהטנק שלך ייצר מספיק חיידקים מועילים. זכרו – פחות מזון פירושו פחות פסולת המיוצרת על ידי הבטה. אולי תופתעו לגלות שבטות יכולות לחיות עד עשרה ימים ללא כל מזון.

4. לעולם אל תשתמש בסבון או בכימיקלים לנקות את המיכל או האקווריום או כל אחד מהקישוטים. אם יש הצטברות של אצות, ייתכן שתצטרך לעשות קצת יותר מניגוב פשוט. אמבטיה של 15 דקות בתמיסת אקונומיקה 10% תעשה את העבודה. אבל אל תשרים אותם יותר מ-15 דקות.

5. הימנע מצמחי פלסטיק (אלא אם כן הם חדשים לגמרי ורכים מאוד למגע) באקווריום שלך או בכל דבר שמכיל מתכת שבסופו של דבר תעלה עלוקה למים ותרעיל את הבטה שלך.

6. אל תשאיר את מיכל ה-Beta חשוף. בטאס אוהבים לקפוץ. אתה צריך למנוע מהם לקפוץ מהטנק. כאשר אתה מכסה את המיכל במכסה, וודא שיש לו חורים לאוורור. אפשרות נוספת היא מסך רשת. זה יגן על הבטה לא רק מפני עצמה, אלא גם מפני טורפים, כמו חתול המחמד שלך.

7.מי ברז יהרגו את הדגים שלך בשל כלור, כלורמין וכימיקלים אחרים. השתמשו ב-dechlorinator (כגון Stress Coat) וב-AmQuel. לעולם אל תשתמש גם במים מזוקקים, כי אין להם מספיק מינרלים.

8. אל תנקה את המיכל ביסודיות מדי! הוא זקוק להצטברות של חיידקים טובים כדי שה-Beta שלך תישאר בריא.

9. היזהר מאוד עם מסננים מופעלים. בניגוד לדעתם של כמה אנשי חנות חיות, בטאס אוהבים את המים שלהם שקטים מאוד. יותר מדי תנועה תלחיץ את הבטא שלך. מסנן ספוג יהיה האפשרות הטובה ביותר שלך. הם הכי שקטים וגם הכי פחות יקרים.

10. גלה אם הבטה שלך תהיה מאושרת לבד. קיימות תיאוריות שונות בנושא הצרכים החברתיים של Betta. רבים מאמינים שבטאס מאושרים לחלוטין בעצמם, שצריך לשמור עליהם לבד. אחרים נשבעים שבטאות זקוקות לגירוי ונוכחות של בטא אחרות או דגים ידידותיים לבטה.

נראה שהאמונות הסותרות הללו מרמזות על כך אנחנו לא באמת יודעים מה הכי טוב עבור דגי הבטה שלנו, אלא שאולי אנחנו משליכים עליהם את ההעדפות שלנו. הכירו את הבטא שלכם, התבונן בה, נסה דברים שונים ושמור על ראש פתוח. יש להם אישיות שונה ויכול להיות שבעוד שבטה אחת מאושרת לגמרי לבד, אחרת תשגשג בחברה טובה.

אם אתה רוצה ליצור מיכל קהילתי, למד על חברים טובים לטנק לדגי בטה. צפו לעצות סותרות גם בנושא זה. כמה קווים מנחים פשוטים שנראה שרובם מסכימים עליהם הם:

  • אל תחבר שני זכרים בטטה אלא אם כן אתה מכיר היטב את האישיות שלהם וזה טנק גדול.
  • גם זכר ונקבה לא שייכים לאותו מיכל, אלא אם כן אתה מגדל אותם.
  • הימנע מהצבת Gouramis, Platy ו- Variatus עם הבטה. הם עלולים להיות אגרסיביים מדי.
  • הימנע גם מכל דג בעל סנפיר ארוך ועלול להיחשב בטעות בבטא שלך בתור בטה אחרת.

אלו הן הטעויות הנפוצות ביותר שאתה יכול לעשות עם הבטאס שלך. הימנעות מהם ולימוד העקרונות הפשוטים של טיפול נאות בדגי Betta יעזור לך לשמור על הדגים שלך כל עוד הם באמת נועדו לחיות.

– מישה

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.