פיל קולינס, גירושין והחותמות הנובחות

מישהו כאן אוהב את הרצועה מ-1981 של פיל קולינס, In the Air Tonight, כמוני?

אין לטעות בתכונה המיתולוגית של השיר; החותמות הנובחות – ריף תופים נפץ של 3 שניות באמצע השיר, שבו מצב הרוח משתנה מאבל רותחת, חתרני לביטוי מלא, עולה דרך טווחי הכעס המגוונים בבלבול המבודד של אירוע חיים: גירושים.

רבים מאיתנו היו שם; בייסורים של פרידה, לסבול את חוסר הוודאות של השינוי, לסבול את הבדידות של האובדן. כל אדם שהתגרש, בין אם הוא יוזם או לא, סובל מאוד. כל כך הרבה הסתגלות נדרשת, ובמשך מה שנראה כמו שנים אנחנו מרגישים מנותקים.

בשיר פיל קולינס מבטא את מה שאנחנו לא באמת יכולים למצוא עבורו מילים. עם זאת, קולינס עצמו אומר שהטקסטים היו כולן מאולתרות. השיר מלא בכעס, הבעת עומק של צער.

זה טבעו של כאב. בעקבות הגירושים שלי לפני יותר מעשור, התחרפנתי תוך רגע. חיי הלילה השתנו. לא ידעתי אז יותר ערבויות לחיים הטובים. לא היה לי מושג באמת מה עומד להתרחש. לא היה לי מושג עד כמה אני מתנהג כבעל – כמה בודדה באמת אשתי. כלבי הים הנובחים סיכמו את מה שחיי – בזמנים הבודדים ביותר – הגיעו להיות.

יכול להיות שאתה סובל בעידן הגירושים עכשיו. אולי זה חבר או קרוב משפחה. צער שכזה של פרידה הוא סיום חיים. החיים חייבים להסתיים לפני שהם יכולים להתחיל מחדש. להיות סחוף רוחות ברגשות נראה אכזרי, אבל זה הכרחי. צער כזה מתעקש על תשומת לבנו. מה שאנחנו לא יכולים להכחיש זה לטובתנו. כעס, עצב ופחד הם יותר מדי אמיתיים וכל כך חשובים. בלעדיהם לא נגלה עד כמה אנו זקוקים לאלוהים.

התגובה הבריאה ביותר באבל היא הביטוי של הרגשות המכוערים ביותר שלנו.

בעונה של אובדן, האבל מאלץ אותנו לוותר על הסתמכות עצמית על מה שאלוהים מלמד בחוכמת ההסתמכות על האל.

למרות שהאובדן הוא בלתי נסבל, בסופו של דבר מה שהוא מלמד אותנו הוא דבר טוב בשפע.

אנחנו חייבים להיות אמיתיים מבחינה רגשית.

יהי רצון שאלוהים יברך אותך ואת הסובלים מהתקווה שלו.

About admin

Check Also

כיצד מיכלי נוזלים בתפזורת גמישים יכולים לחסוך לעסק שלך כסף

זו עובדה די ידועה שלמשלוח כמויות גדולות של נוזלים אין הרבה מגוון. בדרך כלל ישנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.