ציפורים איקוניות שכדאי לשים לב אליהן בחופשתך באמריקה הלטינית

מהאנדים הגבוהים ועד לג'ונגל האמזונס, אמריקה הלטינית היא גן עדן של צופי ציפורים. בין המגוון העצום של ציפורים באמריקה הלטינית יש כמה שהפכו לסמלים של היבשת. הקונדורים, יונק הדבש, הקצאל והמקאו הם ציפורים שכדאי לשים לב אליהן בחופשת אמריקה הלטינית.

הקונדור האנדי הוא האבא הגדול של ממלכת הציפורים הוא סמל חשוב בהרי האנדים. הצפייה בקונדורים הענקיים ממראים מעליהם היא רגע בלתי נשכח בכל חופשה בהרי האנדים. בגובה 10 רגל (3 מטרים), לקונדורים יש את מוטת הכנפיים הגדולה ביותר מכל ציפור מבוססת יבשה. מוטת הכנפיים שלהם בשילוב עם משקל כבד של 33 פאונד (15 קילו) הופכת את היציאה מהקרקע למשימה קשה עבור קונדורים. כדי לפצות, קונדורים חיים באזורים הרריים שבהם הם יכולים לשייט על התרמיות וזרמי הרוח. למרות שקונדורים חיים לאורך החוף ואזורי המדבר, הם מעדיפים את השטחים הפתוחים של האנדים.

קניון קולקה בפרו הוא ללא ספק הקניון העמוק ביותר בעולם, נוף יפהפה וגם מיקומו של 'צלב הקונדורים', במקום הנופי הזה מעל קניון קולקה, מובטח לכם שתזהו קונדורים שמתאספים כאן מדי יום. הפארק הלאומי המפואר טורס דל פיינה בדרום הרחוק של צ'ילה, הוא גם מקום טוב לראות קונדורים.

מהציפור הגדולה ביותר לקטנה ביותר. יונקי דבש הם ציפורים זעירות בגודל 3-5 אינץ' בלבד (7.5-13 ס"מ). הציפור הקטנה ביותר בעולם היא יונק הדבש באורך 5 ס"מ. יונקי דבש מרחפים באופן אופייני סביב פרחים ומשתמשים בחשבונות הארוכים שלהם כדי לשתות את הצוף. על מנת לרחף, יונקי הדבש מנפנפים בכנפיהן 12-90 פעמים בשנייה מדהימות. יונקי דבש נמצאים בכל מרכז ודרום אמריקה, מהשפלה ועד לגבהים של 5,200 מ' בהרי האנדים.

אקוודור היא מינים עשירים ב-130 סוגי יונקי דבש. מקומות טובים לזהות יונקי דבש כוללים יער עננים סביב Zaruma בדרום מזרח המדינה. האזור הטוב והמפותח ביותר לראות יונקי דבש הוא Mindo. מגוון שמורות באזור מינדו מוקדשות להגנה ותצפית על יונקי דבש.

הקצאל היה קדוש לעם המסו-אמריקאי, ועדיין נערץ היום בגואטמלה שם הקצאל הוא יחידת המטבע. קצאלים הם צבעוניים מבריקים ונחשבים בדרך כלל כציפור היפה ביותר בעולם. בעונת ההזדווגות שבין מרץ ליוני, הזכר יכול לגדל רכבת מדהימה באורך של עד 3 רגל (1 מטר).

חלקים מקוסטה ריקה ופנמה נחשבים למקומות הטובים ביותר לאתר קצאלים. הפארקים הלאומיים של פנמה, וולקן בארו ולה אמיסטאד, הם מקומות אידיאליים לטיול כדי לאתר קצאלים. שביל Quetzal בעל השם המתאים דרך הפארק הלאומי Volcan Baru ליד Boquete מציע הזדמנויות מצוינות לזהות את Quetzal המרהיב.

רבים מ-17 המינים של מקאו נדירים מאוד או בסכנת הכחדה. הציפורים היפות והצבעוניות להפליא האלה מתאימות באופן מושלם לירוקים הבהירים ולפרי הצבעוני של יער הגשם של האמזונס. מקאו הם ציפורים חברתיות ומתקבצות בלהקות של 10-30 פרטים. כשהם ביחד, הם עושים רעש אדיר כשהם מפטפטים אחד עם השני ומסמנים את הטריטוריה שלהם. מקאו הן ציפורים רומנטיות שמזדווגות עם אותו בן זוג לכל החיים ואף חולקות אוכל ומטפחות זו את זו. בצדדים המזרחיים של הרי האנדים, מקאוות מתקבצות על גדות הנהר כדי ללקק את אדמת החרסית. בליקות החימר האלה, המבקרים יכולים לראות את המחזה המופלא של מאות מקאוות שמתאספות כולן יחד מוקדם בבוקר.

מקום מצוין לראות מקאוות בטבע הוא ליקק חימר בשמורת טמבופאטה ליד קוסקו, פרו; הבית של פרויקט ה-Tambopata Macaw.

דרום ומרכז אמריקה הם מקומות נפלאים לזהות חיות בר מהאמזונס ועד יערות הפנמה וכמובן איי גלפגוס; מה שהופך חופשה באמריקה הלטינית למושלמת עבור משפחות בכל הגילאים.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.