ציפורי יער הגשם – חוואמי

שם ציפור:

חוואמי

שם לטיני:

Garrulax conorus

סטָטוּס:

הדאגה האחרונה

סיווג מדעי:

ממלכה: אנימליה

פילום: Chordata

כיתה: Aves

סדר: Passeriformes

משפחה: Timaliidae

סוּג: גרולקס

מִין: G. canorus

מידע כללי:

השמות הנפוצים כוללים קיכלי צוחק של חוואמי, קיכלי צוחק מלודי וקיכלי סיני. השם "hwamei" מגיע מסינית ופירושו "גבה מצוירת" המתייחס לסימון הייחודי סביב עיני הציפור. ישנם שלושה תת-מינים: G. canorus owstoni, G. canorus taewanus, ו G. canorus canorus. בשל השירים המשוכללים של הזכרים, הוואמי הוא הציפור הכלואה הפופולרית ביותר בקהילה הסינית העולמית. השיר של חוואמי הוא שריקה חזקה, ברורה ומגוונת עם חזרה קבועה וחיקויים של ציפורים אחרות.

תיאור פיזי:

אורכו של הוואמי הוא 21 עד 25 ס"מ עם כנפיים רחבות ומעוגלות וזנב בצורת מניפה. הנוצות בצבע חום-אדמדם עם סטייקים כהים על הכתר, הגב והגרון. יש טבעת לבנה מסביב לעין הנמשכת לאחור עד לעורף ויוצרת פס לבן. השטר צהוב וכך גם כפות הרגליים והרגליים הקצרות. ג.ג. אוסטוני חיוור יותר וצבע זית יותר. ג.ג. טאוואנוס אפור יותר ופסים ניכרים יותר. תת-מין זה חסר גם את הסימנים הלבנים מסביב לעיניים. המינים דומים. ה

דִיאֵטָה:

הדיאטה מורכבת בעיקר מחרקים אך הוואמה יאכל גם פירות וזרעים. הם מחפשים מזון על הקרקע בפסולת עלים.

בית גידול:

הוואמי מאכלס שטחי שיחים, יערות משניים, פארקים וגנים בגובה של עד 6000 רגל מעל פני הים.

ג.ג. קנורוס מתרחש ברחבי דרום מזרח ומרכז סין ובצפון ומרכז וייטנאם ולאוס. זה הוצג להוואי, סינגפור וטייוואן. ג.ג. אוסטוני נמצא בהיינאן בזמן ג.ג. טאוואנוס נמצא בטייוואן.

שִׁעתוּק:

עונת הרבייה נמשכת ממאי עד יולי. זוג הוא מונוגמי. קן בצורת כוס נבנה עד שני מטרים מעל פני האדמה בעץ, בשיח או בתוך סבך. שתיים עד חמש ביצים כחולות או כחולות ירוקות מוטלות. הנקבה תדגור על הביצים במשך 15 ימים. גוזלים מוזנים על ידי שני ההורים. הצעירים נמלטים לאחר כ-13 ימים.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.