צפרות למתחילים למטיילים

אני אוהב טיולים. זה לא משנה איפה אני או עם מי אני כל עוד אני בחוץ על שביל איפשהו. אחד הדברים שאני נהנה בו הוא להיות בטבע ושקט או רק קולות של כמה ציפורים. כן, נראה שלא משנה לאן אתה מטייל כמעט תמיד תראה או תשמע כמה ציפורים. בניגוד ליונקים הגדולים, שקשה יותר לראותם, ציפורים נמצאות בכל מקום. הנה כמה טיפים פשוטים שיעזרו למטיילים ללמוד איך להיות צופי ציפורים טובים יותר ולהפיק יותר מהזמן שלהם בטבע.

קודם כל, חשוב לשמור על שקט ולהקשיב (אלא אם כן אתם נמצאים באזור בו נמצאים בשימוש רב של דובים). ציפורים תמיד מדברות ומקשיבות. זה אומר שהם יכולים לשמוע אם יש אנשים בסביבה, מה שיכול לפעמים לגרום להם לשקט. כדי למנוע מהם להיות שקטים כדאי לנסות להיות שקטים בעצמכם ולהקשיב לסביבתכם. אתה עשוי להפתיע את עצמך כמה סוגים ומספרים שונים של ציפורים אתה יכול לשמוע בכל מקום אחד. ברגע שאתה שומע מאיפה מגיע הרעש מהציפורים, הטריק הופך לניסיון לראות את הציפור.

לאחר מכן, נסה ללכת או לטייל לאט. אם תצאו לטיול מהיר או ברגל, לא תראו הרבה ציפורים כאילו הייתם הולכים לאט יותר. הדרך הטובה ביותר לראות ולשמוע ציפורים רבות היא ללכת לאט ולשים לב לקולות ולתנועות לאורך השביל. אם אתה מנסה להתאמן טוב ורוצה ללכת מהר, אתה יכול לנסות לשנות את הקצב שלך. לדוגמה, נסה ללכת ממש מהר במשך 15 דקות, ואז להאט וללכת במשך 5 או 10 דקות, ואז ללכת מהר שוב במשך 15 וכן הלאה.

אם אתה בכל זאת רוצה לטייל מהר אז אפשרות נוספת עבורך, שהיא אפילו טובה יותר מסתם ללכת לאט היא לשבת בשקט. למעשה, זה רעיון נהדר עבור כל אחד בכל קצב שהוא או היא מטיילים בו. בחר מקום נחמד איפשהו מחוץ לשביל ופשוט שב או תעמוד במקום מספר דקות. זה יכול להיות על סלע, ​​בול עץ או מתחת לעץ. על ידי ישיבה בשקט ושמירה על עיניים ואוזניים פקוחות תתנו לעצמכם הזדמנות לראות או לשמוע את כל הציפורים באזור. הציפורים אפילו עלולות להתרגל לנוכחות שלך ולהתחיל להיות פעילים שוב.

למרבה המזל, אתה באמת יכול לבחור כל מקום לשבת בו ולחפש ציפורים מכיוון שציפורים חיות בכל מקום בכל בתי הגידול. אתה יכול לראות ציפורים ליד מים, ביערות, כרי דשא פתוחים או גבוה בהרים. אם קחו זאת בחשבון, המקומות הטובים ביותר לראות בהם הכי הרבה ציפורים הם נקודות בקצה של שני בתי גידול שונים, כמו בקצה יער ליד אחו. מקום מצוין נוסף לראות הרבה ציפורים הוא ליד מים, כמו לאורך נחל, נהר, אגם או אזור ביצה.

בזמן שאתה הולך או יושב בשקט, עליך תמיד להקפיד על תנועה. לעתים קרובות אתה יכול פשוט לראות הבזק של תנועה בזווית העין. התנועה הזו עשויה להתברר כסתם עלים הנושבים ברוח או שהיא יכולה להתברר כציפור המרחפת משיח אחד למשנהו. אם תחזיק מעמד ותסתכל לעבר הנקודה הזו, אתה עשוי לראות את הציפור זזה שוב. זה יכול להיות קשה לראות ציפור דוממת על שיח או עץ. אבל ברגע שהציפור הזו זזה תוכלו לראות אותה בקלות ועל ידי מעקב אחר תנועתה תוכלו לראות היכן היא נוחתת.

ציפורים נוטות להיות פעילות יותר בשעות מסוימות של היום, מה שמקל על הזיהוי שלהן מכיוון שהן עפות או מסתובבות הרבה. למזלם של מטיילים, השעות הטובות ביותר ביום לראות ציפורים הן גם זמנים טובים לצאת לטיולים. הזמנים הטובים ביותר לראות ציפורים הם מוקדם בבוקר או בערב, שכן אלו הם כאשר רוב הציפורים הן הפעילות ביותר. אני אוהב לטייל בבוקר או בערב כשלא חם מדי בחוץ ואולי אפילו תקבלו את הבונוס הנוסף של לראות שקיעה.

ביצוע העצות הפשוטות הללו יעזור לכם לראות הרבה ציפורים בפעם הבאה שאתם יוצאים לטיול. השלב הבא הוא ללמוד כיצד להתחיל לזהות את הציפורים שאתה רואה.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.