קן ציפור טהור אכיל – מיתוסים ותפיסות מוטעות נפוצות

ישנן מספר אמונות נפוצות לגבי קיני ציפורים אכילים. רוב האמונות הללו הן למעשה מיתוסים. תפיסות מוטעות אלו מבלבלות ומטעות את הצרכן. מידע מטעה מקשה על קניית קיני ציפורים באיכות גבוהה. לאור בעיה זו, הכנו דף זה כדי לספק עובדות ברורות ומדויקות על קיני ציפורים.

מיתוס 1: מערות מייצרות קיני ציפורים באיכות טובה יותר בשל הסביבה הטבעית.

עוּבדָה: שני קיני המערות והבתים נבנים על ידי אותו גזע של סוויפלט, ולכן שתי הסביבות בנויות באופן טבעי. ההבדל היחיד הוא בבחירת הסביבה. בעבר, חשבו כי קיני מערות הם בעלי ערך רב יותר בגלל הסיכונים הכרוכים בקציר. קוצרים מטפסים לעתים קרובות למערות ללא ציוד בטיחות כדי להגן על עצמם מנפילה אפשרית. עם זאת, מבחינת איכות, קיני בית הוא תמיד עליון. הסיבה לכך היא שקני מערות חשופים לתנאים מלוכלכים מאוד, בעוד שקן בית הוא סביבה הרבה יותר נקייה עבור הציפור.

מיתוס 2: קן אדום/דם נבנה על ידי סוויפטלט שצרכה פירות ים.

עוּבדָה: לפני זמן מה אנשים האמינו שקן אדום נוצר על ידי סוויפטלט עמוס מדי שבנה את הקן שלו בחלקו בדם. כיום, אנשים מאמינים שהקן האדום נוצר על ידי סוויפטלט שאכל פירות ים או חומר מזון המכיל נפח גבוה של ברזל. מחקר הוכיח ששתי האמונות הללו אינן נכונות. הקן האדום (דם אדום) לא נוצר על ידי הסוויפטלט, אלא על ידי הסביבה שמסביב.

קיני המערות הופכים לצבע אדום בשל תכולת המינרלים והמשטח הרטוב של המערה המחלחלת לתוך הקן. זיהום זה של הקן על ידי מי המערות מפחית משמעותית את רמות התזונה של הקן. המראה האדום של קיני הבית מושג באמצעות גסיסה לא אתית של קינים לבנים. הקציר מתעכב בכוונה כדי לתת לגז מהגללים של הסוויפטל להגיב עם הקן. הגז שנפלט מהסוויפטל נקרא אמוניה. אמוניה היא תרכובת הנמצאת בדשן ובחומרי ניקוי.

לצריכה ארוכת טווח של קיני ציפורים אשר זוהמו בדרך זו תהיה השפעות שליליות על הבריאות האישית. לצריכת כימיקלים רעילים יש קשרים חזקים לסרטן ולמחלות עיקריות אחרות. זו הסיבה שכל מומחי קיני הציפורים מייעצים לאמהות לעתיד ולקשישים להימנע מצריכת קינים אדומים.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.