קשקשים נוצות ואבק – 6 תשובות לשאלות על אבק ציפורים

הציפור שלך מייצרת אבק קשקשים נוצות שהוא חלק נורמלי לחלוטין מהצמיחה וההתפתחות שלה. במקרה הטוב זה קצת מטרד, ובמקרה גרוע זה יכול להיות טריגר חזק לאלרגיות ואסטמה. הנה 6 תשובות לשאלות על אבק ציפורים שיעזרו.

מדוע הציפור שלי מייצרת אבק?

אבק נוצות הוא עובדת חיים אם יש לך ציפור. לציפורים יש סוגים שונים של נוצות שהן מטפלות בהן מדי יום. תהליך השימוש במקורם לניקוי, התאמה והחלקה של נוצות מכונה היפוך. במהלך תהליך זה, הפרשות שומניות עשירות במבשר של ויטמין D מופצות מבלוטת ה-Prening ומשמשות לעמידה למים של נוצות, עוזרות להדוף חיידקים ומסייעות בשמירה על בריאות המקור, הנוצות והעור. עם זאת, כאשר המקור נמשך דרך הנוצות, הקרטין המיובש שמצפה נוצות חדשות מושלך יחד עם חלקים חלשים יותר של נוצות גדולות וזעירות; כולם נשלחים באוויר והם אחראים לחלק מהאבק שאתה עשוי לראות. והאבק הזה משתחרר לא רק בזמן ההכנה, אלא במהלך משחק, פעילות גופנית וטיסה רגילים בתוך הכלוב ומחוצה לו.

האם יש ציפורים שהן מאובקות יותר מאחרות?

קקדו, קוקטייל ותוכים אפורים אפריקאים נקראים עופות פודרה מכיוון שהם מייצרים כמויות גבוהות משמעותית של אבק זה מאשר ציפורים אחרות.

איך האבק הזה משפיע על ציפורים?

חשיפה ממושכת לכמויות משמעותיות של אבק ציפורים אינה בריאה לציפורים. לציפורים יש מעברי אוויר קטנים מאוד שיכולים להיסתם בקלות רבה. סתימה של דרכי הנשימה הללו עשויה להוביל למחלות וזיהום אשר מקטין את תוחלת החיים הפוטנציאלית של הציפור שלך. בטבע האבק הזה היה מתפזר, אבל בשבי, אלא אם כן יוסר האבק מהאוויר, הציפור שלך בסכנה.

האם נשימת האבק מזיקה לבני אדם?

חשיפה ממושכת ומתמדת לאבק ציפורים אינה בריאה לבני אדם מכיוון שהריאות שלך נאלצות לסנן מספר מדהים של חלקיקים מהאוויר. מחלות רבות (Bird-Fanciers Lung) הן תוצאה של חשיפה ממושכת לאבק. מחלות ציפורים שעלולות להיות מועברות לבני אדם (Psittacosis) משתמשות באבק כנשא שהופך את השאיפה לקלה ואתה יותר רגיש. ומכיוון שאלרגיסטים רבים מאמינים שציפורים הן חיות המחמד שלרוב האנשים יש רגישות אליהן, אבק זה יכול להיות מקור קבוע להתעטשות, צפצופים, גודש, עיניים דומעות ותסמינים מפריעים אחרים לחולי אלרגיה או אסטמה.

האם יש ציפורים נטולות אבק?

כל מיני הציפורים מייצרים אבק נוצות. אז אין דרך להימנע מאבק ציפורים אלא אם כן מסירים אותו מהאוויר.

איך אני יכול להסיר את האבק הזה מהבית שלי?

יש מספר דברים שאתה יכול לעשות שיעזרו. אבק עם מטלית לחה כדי ללכוד אותו במקום לשלוח אותו שוב באוויר. השתמש בשואב HEPA שילכוד במקום להפיץ את האבק. בדוק עם וטרינר העופות שלך לגבי רחצה של הציפור שלך. השתמש בלינוליאום, אריחים או חומרי ריצוף קשיחים אחרים, ותריסים במקום וילונות בחדר שבו הציפור מבלה את רוב זמנה. חומרים אלו לוכדים פחות אבק וקלים יותר לניקוי. השתמש במטהר אוויר למעצר חלקיקים ביעילות גבוהה (בקיצור HEPA) ותן לו להסיר את האבק 24 שעות ביממה כדי לשמור אותך ואת הציפור שלך בריאים.

About admin

Check Also

האם ידעת שקוקטיילים וכל שאר הציפורים מקיאות?

עד כמה שהקאות לא נעימות, זו עובדת חיים. קוקטייל חיית המחמד שלי חלה בבטן בשבוע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.