רוצה לתפוס באס גדול? אתה צריך לדוג אותם!

כן, כולנו רוצים לתפוס בס גדול ולתפוס את הבאס הזה של פעם בחיים, אבל רוב הדייגים פשוט לא דגים אותם. הם דגים היכן שהבס בגודל הממוצע ממוקם אך לא את בס המפלצת. ואז הדייג תוהה מדוע הוא לא תופס את הדגים שהוא רוצה לתפוס.

באס גדול לא הולך להיות בחוץ. בטוח. למען האמת, רוב הדייגים לעולם לא יתקרבו למפלצת בעת דייג. הם מודאגים מדי לתפוס בס וסתם דגים היכן שהבס בגודל הממוצע ניזון וחי. כן, הם דגים מבנה, עשבים שוטים, גדמים וכו' אבל זה לא המקום שבו החזירים מאכילים. הדייגים קראו כל כך הרבה על דיג בס שהם חושבים שזה המקום לדוג בס גדול.

זה לא!

מְבוּלבָּל? אתה לא לבד, כך גם מאות אלפי דייגי בס אחרים. האם אתה באמת חושב שהמחורבנים נעשו גדולים מהיותם בשטח הפתוח שבו באסים קטנים אחרים ניזונים? כן, אתה תתפוס בס נחמד מדי פעם אבל אתה לא תופס בס גדול על בסיס קבוע. בס גדול הולך להיות בכיסוי עמוק, כמה באסים מעולם לא ראו פיתוי אפילו בגלל שהדייגים לא הולכים לאן שהם נמצאים.

בס גדול הולך להיות ממוקם בכיסוי העבה והכבד ביותר שאתה יכול למצוא או אפילו לדמיין. הם הולכים להישאר קרובים לכיסוי הזה רוב חייהם. חלקם לעולם לא יראו פיתוי כי דייגים לא ילכו לאן שהם נמצאים או לא יודעים היכן הם נמצאים באגם שהם דגים. אתה יכול לדוג אגם שלם ולעולם לא להתקרב לבס מפלצתי.

אני מכיר דייג ודגתי איתו שתופס בס בגודל יפה באופן קבוע. דייגים אחרים פשוט לא מאמינים איך הוא תופס בס מפלצתי כל הזמן. אז למה הוא תופס את החזירים בזמן שדייגים אחרים לא תופסים כלום? כי הוא דוג עבורם! הוא דוג במקום שבו הם נמצאים, הוא הולך למקומות שבהם רוב הדייגים אפילו לא חושבים ללכת ולדוג. הוא דוג פתיונות הדומים לטרף שהבס אוכל. הוא מחקה את הטרף עם השליפה שלו ועושה כל שביכולתו כדי שהפיתוי הזה ייראה אמיתי.

אם הבאסים אוכלים סרטנים, למה לזרוק פיתוי באורך 10 אינץ'? איך זה מחקה את מה שהבס אוכל? אם הבאסים ניזונים משאד אז למה לזרוק עגלת? תשמע, הבאסים חיו איפה שהם נמצאים רוב חייהם, הם יודעים מה טבעי בסביבה שלהם. אם משהו לא במקום אז הבאס יידע את זה ויהייה זהיר מלהיות בסביבה. באס לא קיבל את הגודל שלהם כי הם פשוט ניזונו מכל מה שהגיע. אם הסביבה שלהם משתנה אז הם לא הולכים להאכיל… נקודה.

דבר נוסף הוא שבס גדול לא ירדוף אחרי הפיתוי שלך כמו שאתה חושב שהם ילכו אחריו. הבחור שתופס את הבס הגדול על בסיס קבוע דוג את הפיתוי שלו כל כך לאט שאתה חושב שהוא נרדם. זה עלול לקחת לו 10 דקות כדי להחזיר את הפיתוי שלו לסירה. הוא רוצה לשמור את הפיתוי שלו מול הפנים של הבס הגדול כל עוד הוא יכול לשמור אותו שם. למה הוא עושה את זה? כדי לקדם את הבס להכה ארוך יותר.

אני דג באותו אופן, אני דג את הכיסוי הכבד והעבה ביותר שאני יכול למצוא. אני שם את הפיתיון שלי בדיוק במקום שהכיסוי הכי עבה ואז מחכה. לאחר זמן מה אני אזיז את הפיתוי ואעביר אותו לאט. למדתי את זה מזמן ושמתי לב שכשאני דג ככה אני תופס עוד בס נחמד וגם אתה. אני דג הרבה מהחוף ותריסר דייגי שייט הגיעו ושאלו במה אני משתמש בתור פיתוי. הייתי אומר להם ואפילו מראה להם את הפיתוי שלי. מה שהם לא הבינו זה שזה לא משנה אם הראיתי להם את הפיתוי או לא אם אין להם את הטכניקה ללכת עם זה. בפעם הבאה שאתם יוצאים על האגם האהוב עליכם, הסתכלו מסביב, הביטו מתחת לעצים, חפשו את הכיסוי העבה ביותר באגם ונסו לדוג אותו. דגים שבהם אחרים לא דגים או אפילו חושבים ללכת למצוא מחסה. נסה זאת! אתה תהיה מופתע!

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.