שמירה על בריאות החתול שלך

כלבים אולי החבר הכי טוב של האדם, אבל אוהבי חיות רבים מעריצים להחזיק חתולים כחיות מחמד בגלל הרוח החמה אך העצמאית של החיה. ישנם צעדים שאתה יכול לנקוט כדי לשמור על בריאות חיית המחמד שלך וכדי למנוע בעיות או דאגות. על ידי שימוש בשילוב של מוצרי טיפול, מניעה ובריאות לחיות מחמד, אתה יכול להבטיח את הליווי של החתול שלך במשך שנים רבות.

ישנן שתי דרכים חשובות שבהן תוכל לשמור על בריאותו ואושרו של החתול שלך. קביעת בדיקות וטרינריות שנתיות מאפשרות לאיש מקצוע לתת טיפול ותשומת לב מיוחדת לחתול שלך. זה מאפשר לווטרינר להישאר מעודכן עם הזריקות והבדיקות הרגילות שחתולים דורשים. תשומת לב לכל שינוי פיזי בחיית המחמד שלך תיתן לך מושג טוב יותר על בריאות חיית המחמד שלך. השקעה בכמה מוצרים מיוחדים ומאושרים לבריאות לחיות מחמד יכולה גם היא לעשות הבדל משמעותי.

ערכו הערכה כוללת של החתול שלכם כאשר אתם מלטפים או יושבים איתו. תסתכל במהירות על החיה מהאף ועד הזנב. זה חכם לעשות זאת על בסיס קבוע ובזמן מוגדר, חיית המחמד שלך תתרגל לזה ולא תשכח את הבדיקה היומית שלה. התריע בפני הווטרינר שלך אם אתה מגלה חששות פוטנציאליים. התחל עם הראש של החתול שלך. האם עיניו ברורות וערניות? האוזניים שלו ורודות ונקיות? האם האוזניים מדיפות ריח חריף שנראה לא נורמלי? האם חרקים הופיעו כמבנה כהה ועבה בתוך אוזני החתול? האם החניכיים שלו ורודות והשיניים בריאות, נקיות וחזקות? האם אבנית שוכנת לאורך קו החניכיים? האם החתול שלך פיתח נשימה לא נעימה?

הרגישו ובדקו בעדינות את גופה של חיית המחמד שלכם עבור פצעים, גושים, נפיחות, בליטות, שריטות, טפילים או אי סדרים. שימו לב ללכלוך של פרעושים, הדומה במראהו לפלפל שחור ונראה אדום כאשר הוא לח. בדוק את כפותיו, האוזניים והזנב של החתול שלך.

אל תהסס לשאול את הוטרינר שלך כל שאלה שיש לך. אל תפחד לאמת מה נורמלי ומה לא.

צחצוח קבוע של החתול שלך שומר על מראה מסודר ומסודר. מברשות גומי מסירות תאי עור מתים ושיער רפוי. מסרקים שתוכננו במיוחד לחתול עוזרים להרים פרעושים וחרקים קטנים משיערו.

זה הכרחי לקצץ את הציפורניים של החתול שלך על בסיס קבוע. כשזה לא נעשה, טפרי החתול עלולים לצמוח לתוך רפידות הכפות שלו, מה שעלול לגרום לכאב וזיהום. וטרינר ישמח להראות לכם איך לקצץ נכון ציפורניים של חתול בצורה שלא תזיק לבעל החיים. בעוד שאנשים רבים בוחרים לסלק את החתולים שלהם, זו לא הדרך היחידה לחסל את השריטות שלו. זה גם יכול להיות מאוד כואב עבור חיית המחמד. ניתן לאמן חתולים להתגרד רק באזורים ייעודיים, כגון פוסט מעוצב היטב.

בעלי חתולים צריכים לעשות כמה שיותר מחקר לגבי הטיפול הנכון בחתולים. הם צריכים גם להחזיק לפחות ספר או חוברת אחד על עזרה ראשונה חירום. על ידי היכרות עם נהלי חירום, אתה יכול אולי להציל את חיי החתול שלך. אל תנסה לטפל בחתול שלך בתרופות כלשהן, כמו אספירין, איבופרופן או סופרין. תרופות רבות המיועדות לבני אדם עלולות להיות רעילות לחתולים.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.