תזונה נכונה לדגי הדיסקוס

לדג הדיסקוס יש את בית הגידול שלו במימי דרום אמריקה של ברזיל ופרו. דגי דיסקוס מסווגים כ"רועים", ובטבע כל הזמן מחפשים מזון. הדיסקוסים גבוהים ובעלי גוף דחוס לרוחב. שלפוחית ​​השחייה שלהם ממוקמת על גבי הבטן. יש להם קיבה קטנה, ודרכי עיכול קצרות, ועם הקיבות הקטנות האלה שנועדו להחזיק כמויות קטנות של מזון, האכלת יתר של הדיסקוס עלולה להיות בעיה. אפילו מקרה קל של עצירות עלול לגרום לבעיות חמורות עבור דגי הדיסקוס.

דיאטה לדיסקוס צריכה להיות מגוונת ולהכיל את הערך התזונתי שהם צריכים כדי לשרוד. בדיון עם המגדל שלנו, ניק לוקהארט מ דיסקוס שלמותשאלתי אותו מה הוא ימליץ לתזונה היומית.

ניק מאכיל את הדיסקוס שלנו פעמיים ביום. הוא מאכיל תולעים לבנות חיות בדרך כלל פעמיים בשבוע. התולעים הלבנות מתרבות במקום, ונשמרות בקירור במקרר בגודל דירה קטנה, והטמפרטורה נשלטת על ידי מכשיר המשתמש בבדיקה כדי לשמור על טמפרטורה של כ-55 עד 65 מעלות לתוצאות מיטביות.

ניק משתמש גם בתולעי דם, פלנקטון, תולעים לבנות, אמרלד אנטרי, שרימפס מיסיס וזחלי יתושים לבנים כדי לתת תזונה מגוונת. Emerald Entree היא בחירה טובה עבור דגי דיסקוס. למרות שנוסחה במקור לדגים ימיים, היא הוכחה כתזונה מצוינת לדגי מים מתוקים. Emerald Entrée מועשר בחומצות שומן אומגה 3 כגון EPA ו-DHA, אשר הוכחו כחשובות לצמיחה מיטבית ולמניעת מחלות.

דגי דיסקוס והרבה ציקלידים אפריקאים אוכלים הרבה אצות כחולות ירוקות בטבע. ספירולינה היא אצה כחולה ירוקה, ויש לה חלבון מיוחד בשם Phycocyanin שלא נמצא באצה אחרת או בצמחים יבשתיים. אבקת ספירולינה זמינה בקלות ברוב חנויות לחיות מחמד. מדענים יפנים קשרו בין Phycocyanin לשיפור תפקוד הכליות והכבד. מגדלי דגים יפנים עושים שימוש נרחב בספירולינה, בשל השפעותיה החיוביות על הדגים שלהם.

מכיוון שהיגיינה טובה היא בעלת חשיבות עליונה במיכל הדיסקוס, לעולם אין להאכיל יותר ממה שהדיסקוס יכול לצרוך תוך כחמש דקות. מכיוון שהם רועים, הם נוטים לאכול מעט לאט, ולכן נדרש עוד קצת זמן כדי לאפשר להם להתמלא. קראתי שטוב לאפשר לדיסקוסים "לצום" מדי פעם עד יומיים, מה שמאפשר לו לשטוף רעלים מהמערכת. ניק גם הצהיר שדג יכול לעבור שבועיים בלי אוכל, אז לדלג על יום פה ושם לא ממש מזיק לדג. כמובן, לא תרצו להסיע אותם עד כדי רעב, אבל לעולם לא יזיק לדיסקוס ללכת ליום או יומיים בלי אוכל. הרבה יותר טוב להאכיל אותם מעט מאשר להאכיל יתר על המידה.

אם נזהרים, הדיסקוס ישגשג באקווריום. מידע רב זמין עבור מגדל הדיסקוס הפוטנציאלי, וגם קצת שכל ישר שנזרק בדרך לא יזיק. מכיוון שדיסקוסים מאריכים ימים, האקווריסט יכול ליהנות מהדגים הידידותיים הללו במשך עשר עד שתים עשרה שנים.

About admin

Check Also

לאיזה דג יש יותר שומני אומגה 3 מאשר סלמון?

אתה יכול לצלות אותו, לעשן אותו, לשפוך אותו או לרפא אותו, אבל הדג הזה הופך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.