תעשה חתולים "תתפרע" מאכילת בשר נא?

נראה כי כמה מיתוסים על חתולים לעולם אינם מתים וקשה למדי לתקן אותם. מיתוס אחד כזה הוא האמונה שחתולים משתוללים, אפילו פראיים, אם ניזונים מבשר נא.

הרעיון הזה כל הזמן מופיע ברשימות, בפורומים, באתרי שאלות ותשובות, בחדרי צ'אט וכן, אפילו בקו הסופרמרקט כשמישהו קונה חבילה גדולה של עוף ומזכיר שהיא מיועדת לחתולים.

"אתה לא מפחד שהחתולים שלך ישתוללו?"

"אתה לא צריך להאכיל את זה לחתולים שלך. הם ישתוללו, אתה יודע."

ובכן לא. לא באמת. מה שהם עושים, לעומת זאת, זה לפעמים שהם נוהמים. זוהי תגובה טבעית ואף נצפתה בכמה חתולים כאשר הם אוכלים קערת מאכל יבש. אולי זה קשור יותר ל"בעלות" ומשמש אזהרה לחתולים אחרים בקרבת מקום לחכות לתורם. זה גם יכול להיות סימן להנאה צרופה. אחרי הכל, בשר הוא התזונה הטבעית שלהם, התשוקה שאיתה הם נולדו.

למקלט שלנו, כאשר מגיעים חתולים במצב בריאותי לקוי, או משוטטים בעלי תת משקל ברור, מאכילים אותם בבשר נא, אם יסכימו לכך. בכל מקרה, ללא יוצא מן הכלל עד כה, כולם השתפרו די מהר. חלק מהם נוהם, חלק לא. אז מה?

אלה שהיו מותנים לאכול רק מזון יבש לקח הרבה יותר זמן להחלים ונראה היה שהם זקוקים לעזרה נוספת, כגון תרופות וביקורים וטרינרים. הפרטים המוזנים גולמיים פרחו והפכו לחתולים ידידותיים, ניתנים לאימוץ תוך זמן קצר.

ההתנגדות הגדולה ביותר שמביעים וטרינרים מסורתיים היא בדרך כלל הפחד מסלמונלה. ובכן, זה לא שאנחנו מאכילים את החתולים באיזה עוף ישן רקוב שהושלך או היה במבצע בגלל שהוא לא מעודכן. אנו משתמשים בעוף טרי בדרגה אנושית. ולמרות שסלמונלה היא עדיין דאגה לבני אדם, ומחייבת בישול יסודי של הבשר, לחתולים יש פיזיולוגיה שונה משלנו.

בטבע, חיות טורפות מתאימות באופן ייחודי לאכילת בשר שאולי לא בטוח עבורנו. דרכי העיכול שלהם קצרות יותר, ומיצי העיכול שלהם חומציים הרבה יותר, מה שמאפשר לעכל את הבשר במהירות ובבטחה, אלא אם מישהו התערב והרעיל אותו. אבל זה נושא אחר.

בכל מקרה, השתמש באמצעי זהירות בעת הכנת בשר נא עבור חיות המחמד שלך. ללבוש כפפות גומי ולשמור על כל המשטחים והכלים נקיים, כגון קרשי חיתוך וסכינים, לחטא אותם בסיום. זה יותר למען הבטיחות שלך מאשר של החתול.

לגבי הנהמה? אל תדאג בקשר לזה. זכור, הבעיה היא עם הבעלים, לא החתול. עם זאת, יהיה זה חכם לא לשים את הידיים באזור. אם חתול רעב מאוד מרגיש מגונן על הארוחה שלו, אתה עלול להישרט, אבל לא ראינו את ההתנהגות הזו לעתים קרובות.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.