7 סיבות טובות לטפח את החתול שלך באופן קבוע

לתת לחתול שלך להתרגל למגע ולטיפול

טיפוח דורש אינטראקציה פיזית עם בני אדם, שבה אתה נוגע באופן נרחב בחתול שלך באותה תדירות שהיא מטופחת. בעוד שצחצוח/סירוק המעיל שלה הוא כמו ליטוף, זה שונה מקיצוץ הטפרים, צחצוח שיניים וניקוי האוזניים. כאשר החתול מתרגל לסוג כזה של טיפול, זה יכול להיות מועיל מאוחר יותר, אם אתה צריך לתת תרופות או לטפל באזורים רגישים למגע.

כדי לבדוק אם יש שינויים או חריגות

טיפוח מאפשר לך לבחון מקרוב את החתול שלך ולחוש אותה. כך תוכל להבחין בשינויים מוקדמים במצב הפרווה שלה, ולראות אם יש לה מחלת שיניים/חניכיים, לכלוך בחלק הפנימי של האוזניים, רגישות בגפה/כפה או גוש/נפיחות חשודים. גילוי מראש חיוני בהתייחס לטיפול במצבים רפואיים שונים, כמו סרטן.

כדי לשפר את הקשר בין חתולים לבני אדם

לאחר לידתם, חתולים חווים ללקק על ידי אמם, וזה ממשיך באופן קבוע. בנוסף, הם מטפחים זה את זה כדי להפגין את חיבתם ולחזק את הקשרים החברתיים. לאמיתו של דבר, רוב החתולים מלקקים בחזרה כשהם במצב רוח כתגובה שלהם לליטופים, וחלקם אפילו הולכים עד כדי טיפוח השיער של החבר האנושי האהוב עליהם. באותו אופן, בכל פעם שאתה מטפח את המעיל של החתול שלך, אתה יוצר איזשהו קשר ואמון.

כדי למנוע יותר מדי נשירה בתוך הבית שלך

בעוד שחתולים מטפחים את עצמם, ניתן למזער את כמות הפרווה הרופפת בתוך הבית שלך על ידי טיפוח המעיל באמצעות מסרק/חתול המיועד לחתולים. שקול לעשות זאת במיוחד באביב – מכיוון שהם נוטים להשיל אפילו יותר.

לתת תשומת לב מיוחדת לחתולים עם צרכים מיוחדים

חתולים משותקים או שיש להם בעיות מוטוריות מסתמכים על הטיפוח האנושי כדי להישאר במצב תקין. כאשר יש להם דלקת פרקים, חתולים לא יכולים להימתח כדי לטפח את האזורים שקשה להגיע אליהם. לכן חתולים מבוגרים ובעלי עודף משקל זקוקים לעזרת המטפל שלהם בכל הקשור לטיפוח.

לעזור לגזעים מיוחדים שיש להם צרכים מיוחדים

חתולים עם שיער ארוך יכולים להפיק תועלת מסירוק והברשה נוספים, בעוד שלכמה חתולים גזעיים יש דרישות טיפוח ספציפיות יותר. כאשר יש לך חתול גזעי או מתכננים להשיג אחד, הקדישו זמן כדי לדעת יותר על הגזע וצרכי ​​הטיפוח שלו. כדוגמה, חתולים פרסיים שטוחים וגזעים אקזוטיים בהימלאיה זקוקים בדרך כלל לסיוע כדי לשמור על עיניהם נקיות מפרווה. יש חתולים עם פרווה קצרה יותר זקוקים לטיפול מיוחד, כמו גם סירוק מדי פעם.

לטפל בציפורניים ובשיניים שלהם

מגורים בתוך הבית והאכלת מזון מעובד דורשים טיפול מיוחד לטפרים ושיניים, אשר חל על רוב חתולי המחמד. טפרים זקוקים רק לקיצוץ מכיוון שהם אינם נשחקים כמו אלה של חתול פרא השוהה בחוץ. רובד עשוי להצטבר על השיניים למעט ניקוי ואנחנו מודעים לעת עתה שזה לא נפתר על ידי מתן אכילה.

About admin

Check Also

התקני מעקב לחיות מחמד מובילים לכלבים וחתולים

האם אתה מפחד לאבד את חיית המחמד שלך? האם אתה חושש לסכן את בריאותם? כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Recent Comments

אין תגובות להציג.